Sejdiu flet për “korrigjimin e kufijve”, tregon si të veprojë Kuvendi për dialogun me Serbinë

Opozita vazhdon ta kundërshtojë idenë e presidentit Thaçi për korrigjim kufijsh dhe vet presidentin si kryenegociator në dialogun me Serbinë. Lidhur me udhëheqjen e dialogut nga presidenti Thaçi, deputeti i pavarur në Kuvendin e Kosovës, Korab Sejdiu, në një intervistë për gazetën “Bota sot”, ka thënë se duhet krijuar konsensus …

Read More »

Geci “godet” Thaçin, o Hashim ti ke paguar vrasës për t’i vrarë njerëzit e Rugovës

Ka ardhur edhe reagimi ndaj Thaçit për korrigjimin e kufijve edhe nga njëri ndër vëllezërit Geci, Esati. Ai përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka akuzuar Thaçin se ka paguar vrasës për t’i eleminuar kundërshtarët politikë që të vie në pushtet. Geci fton të gjithë popullin që të ngrihen …

Read More »

LAJMI FUNDIT: Gjermania dhe Austria japin urdhër rreth idesë për kufirin

Gjermania dhe Austria janë skeptike sa i përket idesë së Thaçit për shkëmbimin e territoreve. Këto dy shtete nuk po e shohin si zgjidhje për konfliktin prej dekadash mes Serbisë dhe Kosovës. “Ne besojmë, që kjo mund të hapë shumë plagë të vjetra në popull”, tha ministri i Jashtëm i …

Read More »

PSG, trajnerii Tuchel: Do të bëjmë 2 blerje deri në mbylljen e merkatos

31 gushti është afati i fundit i transferimeve në merkaton e verës në disa prej kampionateve më të mëdha në Europë, ndaj skuadrat janë duke kryer manovrat e fundit në afrimin apo shitjen e lojtarëve. Një nga ekipet që po lëviz shumë orët e fundit në merkato është Paris Saint …

Read More »

Ronaldo: Juve ka bërë një goditje të madhe, por favorit mbetet Real-i!

Para Cristiano-s ishte një tjetër Ronaldo ai që magjepste botën. Ronaldo Nazario de Lima mbetet një ndër personazhet më të dashur për tifozët dhe më të kërkuar nga gazetarët, ndaj prania e tij në Monaco, për shortin e grupeve në Champions League, ishte një mundësi e mirë për të folur …

Read More »

Kishte mbetur i pastrehë, Eto’o bën bamirësi për ish-kapitenin…

Ish-sulmuesi i Kamerunit, Inter dhe Barcelona, Samuel Eto’o, ka deklaruar se do të blejë një shtëpi dhe do t’ia dhurojë ish-kapitenit të kombëtares së tij Norbert Owona. Owona ka mbetur i pastrehë dhe situatën e tij të vështirë e ka treguar edhe një dokumentar. Aktuslisht ai është 67 vjeç dhe …

Read More »

Klopp: Ndodhi pikërisht ajo që prisja

Liverpool i Klopp ka qenë surpriza e sezonit të kaluar në Champions League dhe anglezët do të kërkojnë t’i shkojnë deri në fund edhe kompeticionit që do të fillojë në mesin e shtatorit. Për ta bërë një gjë të tillë, ata duhet të kalojnë fillimisht një grup shumë të vështirë. …

Read More »

Calhanoglu: Këta të dy ishin ata që na duheshin…

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për “Milan TV”, ku mbi të gjitha ka thurur lavde për trajneri Gennaro Gattuso: “Që kur ka ardhur Gattuso kam nisur të luajë më mirë. Ai dhe Gigi Riccio flasin shumë me mua dhe unë kam nevojë për këtë. Kur jam në fushë dua …

Read More »

Allegri zbulon emrat e dy sulmuesve të Juventusit kundër Parmës

Massimiliano Allegri u paraqit në konferencë për media para ndeshjes ndaj Parmës në Serie A. Massimiliano Allegri ka një dyshim në lidhje me sulmin e Juventusit për ndeshjen ndaj Parmës. Trajneri i “Bianconerëve” ka dhënë emrat e dy sulmuesve që do ta nisin si titullar duelin e së shtunës, duke …

Read More »

Trapp largohet nga PSG, kthehet në Bundesligë

Kevin Trapp sot mund të gjejë një ekip të ri. Kevin Trapp mund të largohet sot nga Paris Saint-Germain. Mediat gjermane raportojnë se portieri mund të rikthehet në Bundesligë te skuadra e Eintracht Frankfurtit. Trapp ka humbur statusin e titullarit te skuadra nga Parc des Princes. Andaj, ai mund të …

Read More »