Home / AKTUALITETE

AKTUALITETE

Sejdiu flet për “korrigjimin e kufijve”, tregon si të veprojë Kuvendi për dialogun me Serbinë

Opozita vazhdon ta kundërshtojë idenë e presidentit Thaçi për korrigjim kufijsh dhe vet presidentin si kryenegociator në dialogun me Serbinë. Lidhur me udhëheqjen e dialogut nga presidenti Thaçi, deputeti i pavarur në Kuvendin e Kosovës, Korab Sejdiu, në një intervistë për gazetën “Bota sot”, ka thënë se duhet krijuar konsensus …

Read More »

Ose e gjithë Lugina bashkohet me Kosovën, ose vazhdojmë luftën brenda Serbisë

Kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi e përshëndet iniciativën për bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën, duke e vlerësuar si kurorë të referendumit të shqiptarëve në :Luginë që është mbajtur në vitin 1992. Ai thotë se edhe qytetarët e Preshevës e kanë pranuar me gëzim këtë ide, por …

Read More »

“Ndalojeni “Gjarprin” o burra! Fol Rifat Jashari, fol Jakup, Fatmir, Rexhep e Sylejman, tregona të vërtetën”!

Ish-eprori i lartë i UÇK-së, dhe SHIK-ut, Naim Miftari ka kërkuar nga personalitetet e fuqishme të Kosovës, që të tregojnë për të vërtetën për Hashim Thaçin. Miftari, përmes një postimi në Facebook, kërkon të ndalohet “Gjarpri”, duke i thënë se është Esati i dytë, shkruan gazeta “Bota sot”. Miftari ka …

Read More »

I çojmë një “selam” Vuçiçit birit shkinës (Video)

çojmë një përshëndetje Vuçiçit Këngë kushtuar Vuqiqit dhe serbëve nga ky djalosh me zemër të madh, ja vlen ta dëgjoni dhe ta shpërndani gjithë. “Syl Zarbnica me ushtri / – nuk e lame shkaun me hy / E mbrojme nderin e Malesise / Mbrojme kufijte e Shqiptarise . . . …

Read More »

Nervozohet Keq Thaçi, o Burra Nëse doni…

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sa i përket kundërshtimeve të opozitës për shkëmbim të territoreve ka thënë se ata po dëshirojnë luftë, gjersa ka thënë se nëse janë të interesuar skurse Albin Kurti, ashtu edhe Isa Mustafa mund ta fillojnë luftën. Por, thotë se koha e luftës ka përfunduar dhe …

Read More »

E pyesin për operacione plastike? Kështu ua mbyllë gojën Rina Balaj

Reperja nga Istogu, Rina Balaj ka bërë bujë të madhe në mediat shqiptare. Ajo depërtoi shumë shpejt në tregun muzikor shqiptar e cila tashmë ka sjell disa këngë dhe hite të reja. Balaj i është përgjigjur disa pyetjeve të fansave, të cilat janë tejet interesante. “A ke ndonjë operacion plastik”, …

Read More »

Dhëndri e merr nusen 18 vjeçare me aeroplan privat

Një nuse ka fluturuar nga Çeçenia në Moskë me aeroplan privat, me fustanin e saj të nusërisë. Khava Zaurbekova, 18 vjeçe, u martua me studentin nga Moska, Akhmed Dzhabrailov, një djalë i një klani të njohur çeçen. Tradita atje kërkon që të afërmit e nuses të mos jenë të pranishëm …

Read More »

I ka 150 vepra penale, por rojtari i Kallashit nderohet nga kryetari i Kuvendit të Bujanovcit

Sipas idesë së Thaçit, Komuna e Bujanocit së shpejt do t’i kthehet Kosovës, pikërisht kryetari i kuvendit të kësaj komune, Adnan Salihu ka nderuar gjatë ditë së djeshme Dibran Hoxhën ish rojën e valltares, Donjeta Kosumit të njohur si Kallashi, ndaj të cilit rëndojnë 150 vepra penale. Në një ngjarje që …

Read More »

Ledri e shkelmon fansin që e gjuajti me cigare në koncert (Video)

Reperi i njohur Ledri Vula, si asnjëherë tjetër, ka treguar anën e tij të egër në njërin prej koncerteve të fundit. Hedhja e një cigareje, në drejtim të tij gjatë kohës kur ai po performonte, si duket e acaroi tejet Ledrin. Ky u bë shkas, që reperi të reagojë në …

Read More »