Home / SPORT

SPORT

PSG, trajnerii Tuchel: Do të bëjmë 2 blerje deri në mbylljen e merkatos

31 gushti është afati i fundit i transferimeve në merkaton e verës në disa prej kampionateve më të mëdha në Europë, ndaj skuadrat janë duke kryer manovrat e fundit në afrimin apo shitjen e lojtarëve. Një nga ekipet që po lëviz shumë orët e fundit në merkato është Paris Saint …

Read More »

Ronaldo: Juve ka bërë një goditje të madhe, por favorit mbetet Real-i!

Para Cristiano-s ishte një tjetër Ronaldo ai që magjepste botën. Ronaldo Nazario de Lima mbetet një ndër personazhet më të dashur për tifozët dhe më të kërkuar nga gazetarët, ndaj prania e tij në Monaco, për shortin e grupeve në Champions League, ishte një mundësi e mirë për të folur …

Read More »

Kishte mbetur i pastrehë, Eto’o bën bamirësi për ish-kapitenin…

Ish-sulmuesi i Kamerunit, Inter dhe Barcelona, Samuel Eto’o, ka deklaruar se do të blejë një shtëpi dhe do t’ia dhurojë ish-kapitenit të kombëtares së tij Norbert Owona. Owona ka mbetur i pastrehë dhe situatën e tij të vështirë e ka treguar edhe një dokumentar. Aktuslisht ai është 67 vjeç dhe …

Read More »

Klopp: Ndodhi pikërisht ajo që prisja

Liverpool i Klopp ka qenë surpriza e sezonit të kaluar në Champions League dhe anglezët do të kërkojnë t’i shkojnë deri në fund edhe kompeticionit që do të fillojë në mesin e shtatorit. Për ta bërë një gjë të tillë, ata duhet të kalojnë fillimisht një grup shumë të vështirë. …

Read More »

Calhanoglu: Këta të dy ishin ata që na duheshin…

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për “Milan TV”, ku mbi të gjitha ka thurur lavde për trajneri Gennaro Gattuso: “Që kur ka ardhur Gattuso kam nisur të luajë më mirë. Ai dhe Gigi Riccio flasin shumë me mua dhe unë kam nevojë për këtë. Kur jam në fushë dua …

Read More »

Allegri zbulon emrat e dy sulmuesve të Juventusit kundër Parmës

Massimiliano Allegri u paraqit në konferencë për media para ndeshjes ndaj Parmës në Serie A. Massimiliano Allegri ka një dyshim në lidhje me sulmin e Juventusit për ndeshjen ndaj Parmës. Trajneri i “Bianconerëve” ka dhënë emrat e dy sulmuesve që do ta nisin si titullar duelin e së shtunës, duke …

Read More »

Trapp largohet nga PSG, kthehet në Bundesligë

Kevin Trapp sot mund të gjejë një ekip të ri. Kevin Trapp mund të largohet sot nga Paris Saint-Germain. Mediat gjermane raportojnë se portieri mund të rikthehet në Bundesligë te skuadra e Eintracht Frankfurtit. Trapp ka humbur statusin e titullarit te skuadra nga Parc des Princes. Andaj, ai mund të …

Read More »

5 oferta për Marchision

Claudio Marchisio ende nuk ka vendosur për klubin e ri. Claudio Marchisio ka pesë oferta pas largimit nga Juventus. “Tuttosport” shkruan se mesfushori italian kërkohet nga Porto, Monaco, Sporting Lisbona, Benfica dhe Zenit St Petersburg. Marchisio është futbollist i lirë pas shkëputjes së kontratës në Juventus. Ai ende nuk ka …

Read More »

Kontrata e re e Griezmannit krijon problem në Atletico Madrid

Atletico Madrid duhet të gjejë një zgjidhje. Kontrata e re e Antoine Griezmann mund të krijojë probleme në Atletico Madrid. “Mundo Deportivo” shkruan se klubi madrilen mund të ketë probleme financiare, për ta paguar yllin e madh nga Franca. Griezmann ka konfirmuar qëndrimin në Atletico Madrid duke vazhduar kontratën në …

Read More »

Lajm i keq për Shaqirin në Liverpool

Xherdan Shaqiri duhet të presë ende për të luajtur si titullar me Liverpoolin në Premierligë. Liverpool kërkon fitoren e katërt në sezonin e ri në Premierligë në udhëtim te King Power Stadion ndaj Leicester Cityt. “Reds” kanë shfaqur formë të mirë në edicionin e ri dhe menaxheri Jurgen Klopp kërkon …

Read More »