Home / Uncategorized

Uncategorized

Geci “godet” Thaçin, o Hashim ti ke paguar vrasës për t’i vrarë njerëzit e Rugovës

Ka ardhur edhe reagimi ndaj Thaçit për korrigjimin e kufijve edhe nga njëri ndër vëllezërit Geci, Esati. Ai përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka akuzuar Thaçin se ka paguar vrasës për t’i eleminuar kundërshtarët politikë që të vie në pushtet. Geci fton të gjithë popullin që të ngrihen …

Read More »

LAJMI FUNDIT: Gjermania dhe Austria japin urdhër rreth idesë për kufirin

Gjermania dhe Austria janë skeptike sa i përket idesë së Thaçit për shkëmbimin e territoreve. Këto dy shtete nuk po e shohin si zgjidhje për konfliktin prej dekadash mes Serbisë dhe Kosovës. “Ne besojmë, që kjo mund të hapë shumë plagë të vjetra në popull”, tha ministri i Jashtëm i …

Read More »

Këngëtarja shqiptare kap me dorë dhe i nxjerr në kamera (Pamje)

Ajo njihet si një ndër këngëtaret më seksi shqiptare. Pa komplekse dhe e çiltër. Shpeshherë në qendër të vëmendjes së mediave për shkak të deklaratave të saj që jo çdokush do guxonte t’i pranonte… Po flasim për Gugun, këngëtarja e cila u bë e njohur pas deklaratës tek Çani ku …

Read More »

Kjo Bot si duket morri FUND : Shikoni se qfar bëjnë këta 2 motrat nga Fieri do mbeteni pa fjal…(Video)

Ditëve të fundit po bën namin dhe po silletkah mos bile edhe në rrjetet sociale Videoja e dy motrave, të cilët flitet se nuk kan dashtur ta bëjn bublike videon por pa dashje kan publikuar në Fb duke menduar se nuk mund ta shof askush përpos tyre. Motra e madhe …

Read More »

Mou braktis konferencën: Unë fitoj 3 me 2

Manchester United ka marrë një tjetër rezultat zhgënjyes në kampionat të hënën në nbrëmje, teksa Tottenham ka fituar 3-0 në “Old Trafford”. Siç mund të kuptohet, humori i Jose Mourinho nuk ka qenë shumë i mirë dhe kjo është dukur qartë në konferencën për shtyp pas ndeshjes. I acaruar nga …

Read More »

Alisson i kundërpërgjigjet Klopp-it: Më pëlqen ta bëj…

Alisson Becker ka bërë për vete tifozët e Liverpool, por jo Jurgen Klopp. Pas fitores ndaj Brighto, treta në tri ndeshjet e luajtura deri tani në Premier League, trajneri gjerman ka kritikuar mbrojtësit e tij, që në pjesën e dytë kanë bërë shumë pasime mbrapa drejt portierit brazilian, i cili …

Read More »

Gattuso: Sa më shpejt ta kuptojmë këtë, aq më mirë do të jetë

Gennaro Gattuso e ka të qartë se ku duhet të punojë me lojtarët e tij në mënyrë që Milan të jetë protagonist në kampionat. Kjo skuadër ka nevojë të mbajë “dritën ndezur” për 90 minuta lojë dhe jot ë venitet në fushë ashtu sikurse ndodhi në humbjen 2-3 ndaj Napolit. …

Read More »

A takohen shpirtrat e të vdekurve pas vdekjes?

Ka shumë argumente të cilat tregojnë se shpirtrat e të vdekurve takohen pas vdekjes. Transmeton Ebu Hurejra, Allahu qoftë i kënaqur me të, se Pejgamberi salallahu alejhi ue selem ka thënë: “Kur i vjen momenti i vdekjes një besimtari, i vijnë atij melaiket e mëshirës me një mëndafsh të bardhë …

Read More »

Ouu sa interesante – Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin e një pyetje nga muslimani

Lexo dhe Mendohu! Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin e një pyetje nga muslimani Një musliman e kishte një shokë të krishter. Krishteri i lutet muslimanit që të shkojë me të në kishë, për të prezantuar në ligjëratën e priftit e më pas t’i japë mendimin krishterit për …

Read More »

Testi më i shkurtë në botë i inteligjencës: Vetëm tri pyetje tregojnë sa jeni inteligjentë

Testet e inteligjencës (IQ) janë të njohur sepse ofrojnë një formulë e cila ju mundëson ta krahasoni inteligjencën tuaj me të tjerëve. Testi CRT (Testi i Reflektimit Kognitiv) njihet si testi më i shkurtë në botë i inteligjencës sepse përbëhet nga vetëm tri pyetje, transmeton TG. Ky test i referohet …

Read More »