Home / Uncategorized / Geci “godet” Thaçin, o Hashim ti ke paguar vrasës për t’i vrarë njerëzit e Rugovës

Geci “godet” Thaçin, o Hashim ti ke paguar vrasës për t’i vrarë njerëzit e Rugovës

Ka ardhur edhe reagimi ndaj Thaçit për korrigjimin e kufijve edhe nga njëri ndër vëllezërit Geci, Esati. Ai përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka akuzuar Thaçin se ka paguar vrasës për t’i eleminuar kundërshtarët politikë që të vie në pushtet.

Geci fton të gjithë popullin që të ngrihen në protesta kundër tij, pasi sipas tij, Thaçi po e copëton Kosovën.
Postimi i plotë:

Te nderuar miq shumë her kemi than se Hashim broja për pushtetin e vet e shet Kosovën e ndan Kosovën e copëton Kosovën se per karrigen e tij dhe për te shpëtuar nga Krimet e bëra deri me tani ai është ne gjendje copa copa ta bëj Kosovën siç e ka bërë dej tash, sepse mbështetjen e e ka te Vuqiqi. Plot qe 20 vite nga ardhja e ti në Kosovës veç dëme i ka sjell Kosovës me argatët e tij e pas luftës e ka përgjakur Kosovën, me te gjitha vrasjet politike qe ky te ketë pushtetin i ka shfrytëzua disa vrasës me pagesë qe të vrasin Kosovën dhe djemtë ma te devotshëm te Kosovës deri sa ky te arrin ne pushtet. Pas ardhjen ne pushtet u ndalen edhe vrasjet edhe maltretimet dhe Filloj coptimi i Kosoves siq ishte me Maqedonin ku Kosova humbi ma shumm se 6 mij hektar dhe te gjithë ne e dishum qe Kosova humbi teritor dhe populli rrinte në heshtje Pas ardhjes se ti ne diplomacin e Kosoves e bëri marrveshje me Malin e Zi dhe ketu nuk e pyti kerkan dhe e nenshkruajti humbjen e teritorit me Malin e Zi permbi se 12 mij hektar,dhe pas ksaj marrveshje e bllokoj Kosoven per tri vjet deri sa e votuan dhe ky rrike sikurse mos te kishte ndodh asgjë.

Kur te gjitha te këqijat qe i ka Kosova i ka nga ky dhe ne prap rrim ne heshtje tash ka fillu te flet per korigjim kufish siq thot Hashim polari e per ne nuk i bjen korigjim por coptim te Kosoves siq e ka coptuar deri me tani tash mbeshtetja e ti i ka mbetur te vllau i ti Vuqiq te ata qe neve me dekada e kan gjakosur Kosoven e kan qkatrruar e kan djegur e kan masakruar e kan shuar familje të mdha Kombtare, o popull qonu ne këmb i madh e i vogel e ndalne Coptimin e Kosoves sepse ky per ta shpetuar veten dhe klanin e ti dot ta shet Kosoven dhe do ta coptoj vetem e vetem qe ky te shpetoi nga krimet e bëra andaj siq jav kemi than shumm her edhe kesaj her po ju tham ose mobilizoheni i madhe i vogel e hekne nga bisedimet ket te mjer ose Kosova dot coptohet siq po e copton per dit e më shum.

Kur e ndegjova se e permend Rugoven thash a thu a asht ky Hashim polari qe te gjith njerzit e tij politik i kishte vrarë vetëm e vetëm që Rugova te mos ket mbeshtetje intelktuale dhe të popullit.Kurr ne jeten e ti Rugova nuk e kishte permendur qe te ket korgjim kufish ose ndrrim teritoresh por Presidenti Rugova ne gjdo takim nderkombetar thoshte ai qe don ndrim kufish ne kerkojm bashkimim e gjitha trojve shqiptare sepse te gjith njerzit qe ishin afer presidentit Rugovea e din mir qe Rugova nuk ishte nje njeri qe humb teritor sepse punen qe Rugova e ka b?r me dekada ky Hashim polari e ka qkatrru.Po duhet te gjith se bashku ta shkarkojm nga pozita qe e ka dhe të shpetoj Kosova ne coptimi ose per ndryshe dot jet shum von sepse ky ësht ne gjendje te qkatrroj Kosoven dhe popullin vetem që ky te shepejtoj veten e ti nga te bemat e ti.

About admin

Check Also

Mou braktis konferencën: Unë fitoj 3 me 2

Manchester United ka marrë një tjetër rezultat zhgënjyes në kampionat të hënën në nbrëmje, teksa …