Juventus do të ofrojë 50 mln € për brazilianin verën tjetër

Raportet në Itali sugjerojnë se Juventus nuk ka hequr dorë nga blerja e Marcelo-s dhe do ta provojë përsëri verën tjetër. Cristiano Ronaldo mund të jetë ai do të bindë Marcelo-n t’i bashkohet kampionëve italianë për të qenë përsëri së bashku. Raportet thonë se Juve është munduar që këtë verë …

Read More »

Drejtuesit e PSG, takim me menaxherët e yllit të Serisë A

E ardhmja e Sergej Milinkovic-Savic duket larg Lazio dhe orët e fundit po merr formë transferimi i mesfushorit serb te skuadra e PSG-së. Mediat franceze kanë konfirmuar se menaxherët e 23-vjeçarit serb kanë qenë në Paris, ku janë takuar me drejtorin sportiv të skuadrës pariziene Antero Henrique. Ende nuk ka …

Read More »

Real Madrid ndërron mendje, “Marca” zbulon planin “merengues”….

Real Madrid do të bëj një lëvizje në orët e fundit të merkatos për të marrë sulmuesin e Lyon, Mariano, të cilin e shitën për 10 milionë euro në verën e kaluar. Madridi në fillim refuzoi të aktivizonte klauzolën për rikthimin në ekipin të 25-vjeçarit, që gjatë verës së kaluar, …

Read More »

Barcelona, 4 sezone dhe shumë dështime në merkato

Klubet e mëdhenj kanë fuqi të jashtëzakonshme financiare, por kjo nuk do të thotë detyrimisht që bëjnë lëvizje të zgjuara në merkato. Një ndër klubet që ka vuajtur më shumë në tregun e transferimeve këto vitet e fundit është Barcelona, që asnjëherë nuk ka mundur ta pasurojë dhe ta mbajë …

Read More »

Leeds i Marcelo Bielsa-s, një miit që po zhvillohet në kohë reale!

Nuk ka histori më të bukur se ajo e Leeds-it të Marcelo Bielsa-s në futbollin anglez për momentin. Ose mbase edhe në të gjithë sportin britanik. Në Yorkshire ka një ndjesi se po zhvillohet një mit në kohë reale, një periudhë që do të hyjë në histori. Miti nuk po …

Read More »

Mou braktis konferencën: Unë fitoj 3 me 2

Manchester United ka marrë një tjetër rezultat zhgënjyes në kampionat të hënën në nbrëmje, teksa Tottenham ka fituar 3-0 në “Old Trafford”. Siç mund të kuptohet, humori i Jose Mourinho nuk ka qenë shumë i mirë dhe kjo është dukur qartë në konferencën për shtyp pas ndeshjes. I acaruar nga …

Read More »

Alisson i kundërpërgjigjet Klopp-it: Më pëlqen ta bëj…

Alisson Becker ka bërë për vete tifozët e Liverpool, por jo Jurgen Klopp. Pas fitores ndaj Brighto, treta në tri ndeshjet e luajtura deri tani në Premier League, trajneri gjerman ka kritikuar mbrojtësit e tij, që në pjesën e dytë kanë bërë shumë pasime mbrapa drejt portierit brazilian, i cili …

Read More »

Gattuso: Sa më shpejt ta kuptojmë këtë, aq më mirë do të jetë

Gennaro Gattuso e ka të qartë se ku duhet të punojë me lojtarët e tij në mënyrë që Milan të jetë protagonist në kampionat. Kjo skuadër ka nevojë të mbajë “dritën ndezur” për 90 minuta lojë dhe jot ë venitet në fushë ashtu sikurse ndodhi në humbjen 2-3 ndaj Napolit. …

Read More »

A takohen shpirtrat e të vdekurve pas vdekjes?

Ka shumë argumente të cilat tregojnë se shpirtrat e të vdekurve takohen pas vdekjes. Transmeton Ebu Hurejra, Allahu qoftë i kënaqur me të, se Pejgamberi salallahu alejhi ue selem ka thënë: “Kur i vjen momenti i vdekjes një besimtari, i vijnë atij melaiket e mëshirës me një mëndafsh të bardhë …

Read More »

Ouu sa interesante – Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin e një pyetje nga muslimani

Lexo dhe Mendohu! Njëzet e dy pyetje prej priftit për muslimanin e një pyetje nga muslimani Një musliman e kishte një shokë të krishter. Krishteri i lutet muslimanit që të shkojë me të në kishë, për të prezantuar në ligjëratën e priftit e më pas t’i japë mendimin krishterit për …

Read More »