Nëna e Ramush Haradinaj në spital

Nëna e kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj është shtrirë në spital. Këtë gjë e bërë të ditur vet Haradinaj përmes një postimi në “Facebook”, e ku ka dhënë edhe detajet se pse ajo gjendet në spital. Sipas Haradinajt ajo ka pasur një ndërhyrje kirurgjike të cilën e ka kaluar me …

Read More »

Historia e kësaj fotografie: Arsyeja pse nuk ishte lejuar të hyjë në Llap Xhavit Haliti, “Rugova, Rugova…” kur Thaçi mori fjalën

Ish anëtari i Lëvizjes Popullorë të Kosovës, Ibrahim Kelmendi, kohë më parë ka dhënë një sqarim për fotografinë e bërë në Podujeve, ku Hashim Thaçi, Agim Çeku, Rrustem Mustafa-Remi, ruheshin nga 10 truporja. Kelmendi ka thënë se Xhavit Haliti nuk ishte lejuar të marrë pjesë për shkak të mos zbulimit …

Read More »

Nuk ka fat në dashuri, por ka trupin…

Ajo është duke jetuar në Cabo me më të dashurat e saj. Dhe Kourtney Kardashian vazhdon të jetoj jetën në mënyrën më të mirë të shtunën kur ajo u nis drejtë plazhit. Ylli televiziv 39 vjeqar ka treguar trupin e saj me një palë bikine, derisa merrte rreze dielli.

Read More »

Zyrtare, Chelsea: Ja e vërteta për shitjen e klubit

Chelsea i ka mohuar spekulimet se pronari rus, Roman Abramovich, është duke kërkuar ta shesë klubin. The Sunday Times kishte raportuar se miliarderi dëshironte ta shiste Chelsean për 2 miliardë e 200 mijë euro. Gazeta gjithashtu kishte raportuar se Abramovichi e kishte refuzuar një ofertë nga Silver Lake Partners për …

Read More »

Griezmann: Ishim të lodhur, nuk luajtëm mirë

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, është shprehur i pakënaqur me ndeshjen e skuadrës së tij kundër Rayo Vallecanos. Megjithatë, francezi shpreson se do të arrijë shumë këtë sezon me klubin madrilen. “Los Colchoneros” i siguruan pikët e para të sezonit të ri të La Ligës me fitoren kundër Rayo …

Read More »

Victoria Beckham refuzon t’i bashkohet “Spice Girls” në turne

Victoria Beckahm ka refuzuar të bashkohet me grupin për një turne që ka 13 koncerte në vitin 2019. Ajo thuhet se refuzoi turneun që pritet të fillojë në vitin 2019 dhe nga i cili mund të fitojë 12 milionë, shkruan DailyMail. Sipas “TheSun”, grupi legjendar “Spice Girls” do të fitojnë …

Read More »

10 këshilla si të shpenzoni më pak

Kursimi i parave është dëshira e shumë personave. Në këto kohë për shumicën e njerëzve të nxjerrësh muajin me paratë që kemi në dispozicion, nuk është gjithmonë e lehtë. Lajmi i mirë në fakt është se nëse jemi pak më të kujdesshëm, do të mund të kursejmë më shumë. Ne …

Read More »

Kaq elegante Sasën s’e keni parë asnjëherë

Adriana Matoshi është ndër aktoret më të pëlqyera për publikun në vend. Aktorja njihet për role të shumta në filma dhe seriale vendore, ku shquhet për profesionalizmin në secilin rol që merr. Në rrjete sociale, Adriana ka publikuar së fundi një fotografi, në të cilën shfaqet elegante si asnjëherë më …

Read More »

Thaçi dhe Vuçiq me plan për ta futur në kasaphane territorin e Kosovës

Shefi i grupit parlamentat të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka shkruar se qëndrimi i fundit në Vjenë dëshmoi se Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiqi kanë të gatshëm planin për ta futur në kasaphane të re territorin e Kosovës. Ai në një opinion të gjatë ka shkruar se siç u pa, …

Read More »

Amber Turner shokon fansat me veshjen e saj

Ylli i Towie, Amber Turner ka shokuar me veshjen e saj. Amber Turner po i kalon pushime në plazhin e Sardinias më të dashurin e saj Dan Edgar. Të enjten ajo është parë me një fustan rrjet ku të brendshmet e saj tëbardha vëreheshin mjaftë mirë, shkruan “Bota sot”. Por, …

Read More »