5 oferta për Marchision

Claudio Marchisio ende nuk ka vendosur për klubin e ri. Claudio Marchisio ka pesë oferta pas largimit nga Juventus. “Tuttosport” shkruan se mesfushori italian kërkohet nga Porto, Monaco, Sporting Lisbona, Benfica dhe Zenit St Petersburg. Marchisio është futbollist i lirë pas shkëputjes së kontratës në Juventus. Ai ende nuk ka …

Read More »

Kontrata e re e Griezmannit krijon problem në Atletico Madrid

Atletico Madrid duhet të gjejë një zgjidhje. Kontrata e re e Antoine Griezmann mund të krijojë probleme në Atletico Madrid. “Mundo Deportivo” shkruan se klubi madrilen mund të ketë probleme financiare, për ta paguar yllin e madh nga Franca. Griezmann ka konfirmuar qëndrimin në Atletico Madrid duke vazhduar kontratën në …

Read More »

Lajm i keq për Shaqirin në Liverpool

Xherdan Shaqiri duhet të presë ende për të luajtur si titullar me Liverpoolin në Premierligë. Liverpool kërkon fitoren e katërt në sezonin e ri në Premierligë në udhëtim te King Power Stadion ndaj Leicester Cityt. “Reds” kanë shfaqur formë të mirë në edicionin e ri dhe menaxheri Jurgen Klopp kërkon …

Read More »

Rafinha transferohet sot te klubi i ri

Rafinha do të largohet nga Barcelona. Rafinha do të largohet nga Barcelona sot, në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës. Mediat spanjolle raportojnë se mesfushori është pranë kalimit te rivali nga La Liga, Real Betis. Rafinha ka vendosur të gjejë një ekip të ri pasi nuk ka hapësirë …

Read More »

Ose e gjithë Lugina bashkohet me Kosovën, ose vazhdojmë luftën brenda Serbisë

Kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi e përshëndet iniciativën për bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën, duke e vlerësuar si kurorë të referendumit të shqiptarëve në :Luginë që është mbajtur në vitin 1992. Ai thotë se edhe qytetarët e Preshevës e kanë pranuar me gëzim këtë ide, por …

Read More »

“Ndalojeni “Gjarprin” o burra! Fol Rifat Jashari, fol Jakup, Fatmir, Rexhep e Sylejman, tregona të vërtetën”!

Ish-eprori i lartë i UÇK-së, dhe SHIK-ut, Naim Miftari ka kërkuar nga personalitetet e fuqishme të Kosovës, që të tregojnë për të vërtetën për Hashim Thaçin. Miftari, përmes një postimi në Facebook, kërkon të ndalohet “Gjarpri”, duke i thënë se është Esati i dytë, shkruan gazeta “Bota sot”. Miftari ka …

Read More »

I çojmë një “selam” Vuçiçit birit shkinës (Video)

çojmë një përshëndetje Vuçiçit Këngë kushtuar Vuqiqit dhe serbëve nga ky djalosh me zemër të madh, ja vlen ta dëgjoni dhe ta shpërndani gjithë. “Syl Zarbnica me ushtri / – nuk e lame shkaun me hy / E mbrojme nderin e Malesise / Mbrojme kufijte e Shqiptarise . . . …

Read More »

Nervozohet Keq Thaçi, o Burra Nëse doni…

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sa i përket kundërshtimeve të opozitës për shkëmbim të territoreve ka thënë se ata po dëshirojnë luftë, gjersa ka thënë se nëse janë të interesuar skurse Albin Kurti, ashtu edhe Isa Mustafa mund ta fillojnë luftën. Por, thotë se koha e luftës ka përfunduar dhe …

Read More »

E pyesin për operacione plastike? Kështu ua mbyllë gojën Rina Balaj

Reperja nga Istogu, Rina Balaj ka bërë bujë të madhe në mediat shqiptare. Ajo depërtoi shumë shpejt në tregun muzikor shqiptar e cila tashmë ka sjell disa këngë dhe hite të reja. Balaj i është përgjigjur disa pyetjeve të fansave, të cilat janë tejet interesante. “A ke ndonjë operacion plastik”, …

Read More »