Dhëndri e merr nusen 18 vjeçare me aeroplan privat

Një nuse ka fluturuar nga Çeçenia në Moskë me aeroplan privat, me fustanin e saj të nusërisë. Khava Zaurbekova, 18 vjeçe, u martua me studentin nga Moska, Akhmed Dzhabrailov, një djalë i një klani të njohur çeçen. Tradita atje kërkon që të afërmit e nuses të mos jenë të pranishëm …

Read More »

I ka 150 vepra penale, por rojtari i Kallashit nderohet nga kryetari i Kuvendit të Bujanovcit

Sipas idesë së Thaçit, Komuna e Bujanocit së shpejt do t’i kthehet Kosovës, pikërisht kryetari i kuvendit të kësaj komune, Adnan Salihu ka nderuar gjatë ditë së djeshme Dibran Hoxhën ish rojën e valltares, Donjeta Kosumit të njohur si Kallashi, ndaj të cilit rëndojnë 150 vepra penale. Në një ngjarje që …

Read More »

Ledri e shkelmon fansin që e gjuajti me cigare në koncert (Video)

Reperi i njohur Ledri Vula, si asnjëherë tjetër, ka treguar anën e tij të egër në njërin prej koncerteve të fundit. Hedhja e një cigareje, në drejtim të tij gjatë kohës kur ai po performonte, si duket e acaroi tejet Ledrin. Ky u bë shkas, që reperi të reagojë në …

Read More »

Rrëfime rrëqethëse nga Krusha për familjarët e zhdukur

Familjarët: Institucionet nuk po bëjnë punë sa duhet për t’i gjetur vëllezërit dhe burrat tanë RRËFIME NGA KRUSHA PËR FAMILJARËT E ZHDUKUR Kujtim Hoti nga Krusha e Madhe ka 19 vjet qe nuk di asgjë për të vëllain Halilin. Kjo për shkak, se në mars te vitit 1999, ai ishte …

Read More »

“Ideja për ndryshim të kufinjve rrezikon liberalizimin e vizave”

Profesoresha e integrimeve evropiane thotë se duhen edhe dy votime për t’u hequr vizat. Ani se Komisioni i Parlamentit Evropian për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme ka votuar me shumice për liberalizimin e vizave për Kosovën, për të ndodhur një gjë e tillë, sipas ligjërueses për integrime evropiane …

Read More »

Dikur pjesë e Milanit, nuk do ta besoni klubin e ri të Borriellos

Një nga transferimet më të çuditshme këtë verë është me siguri për Marco Borriello. Sulmuesi ka ndërprerë kontratën me SPAL pas një sezoni u transferua në Union Deportiva Ibiza Dy ditë më parë klubi i kishte lënë të kuptohet transferimin e menjëhershëm me një foto në llogarinë e tij në …

Read More »

​Ylli i Man Unitedit nuk nënshkruan kontratë të re, pret shkarkimin e Mourinhos

Vetëm nëse trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, shkarkohet, mbrojtësi i krahut të majtë, Luke Shaw do të nënshkruajë kontratë të re me klubin, raporton DailyMail. Raportohet se përfaqësuesit e Luke Shaw nuk kanë pranuar të takohen me drejtuesit e klubit për të biseduar për një kontratë të re, përkundër …

Read More »

Befason Gattuso, përjashton Milan nga Champions League

Pas humbjes me përmbysje kundër Napoli, Milan është para provimit me emrin Roma. “Dua të shoh edhe një herë ekipin që pashë për një orë në “San Paolo”, – uroi trajneri i kuqezinjve, Gennaro Gattuso. – Duhet të luajmë me ekuilibër dhe të përqendruar.” Për momentin, problemi i kuqezinjve është …

Read More »

Alisson shpjegon arsyen e përshtatjes së menjëhershme te Liverpool

Liverpool-i i Jurgen Klopp ka karakteristika të ngjashme me përfaqësuesen braziliane, sipas portierit Alisson. Alisson tha se Klopp i ka dhënë licencën për ta nisur lojën me pasime të shkurtra për ta lejuar të ketë më shumë kontribute sesa kishte te Roma. “Jam përshtatur menjëherë me ekipin dhe stilin e …

Read More »

“Të neveritur nga Salah, skuadra vjen para kujtdo”

Ka qenë thelbësor në udhëheqjen e Egjiptit te Kupa e Botës në Rusi dhe në rikthimin e pasionit për futbollin në vendin e Piramidave, që nuk kishte arritur kurrë në këto nivele. Pavarësisht nga kjo, Mohamed Salah “nuk mund të jetë më i rëndësishëm se vetë futbolli”. Ky është, sipas …

Read More »