“Ekipi i gabuar më kërkoi”: Mane zbulon refuzimin që i bëri gjigantëve të Premier League

Sadio Mane ka zbuluar se ka refuzuar transferimin te Manchester United përpara se të shkonte te Liverpool. Ylli senegalez u transferua në Anfield nga Southampton për 40 mln euro në qershorin e 2016, por mund të kishte qenë ndryshe, siç ka zbuluar vetë lojtari. “Sinqerisht, nuk më besohej,” shprehet Mane …

Read More »

Ky është ‘grupi i vdekjes’ në Ligën e Kampionëve

Grupi B cilësohet si grupi më i vështirë në Ligën e Kampionëve pas hedhjes së shortit. Katër skuadrat që bëjnë pjesë në këtë grup janë Barcelona, Tottenham, Inter dhe PSV Eindhoven. Inter duket se nuk pati shumë fat me rikthimin në Ligën e Kampionëve. Ky grup do të na sjellë …

Read More »

Nëse Genku do t’i mbante yjet e akademisë, sot do të iishte kandidat serioz për L.K

Klubi belg, Genk, do të ishte padyshim një nga skuadrat më të forta evropiane në rast se do t’i mbante yjet e akademisë. Lojtarë që sot janë bartës të lojës në skuadrat e tyre si Kevin De Bruyne, Yanick Carrasco e shumë të tjerë, ishin të gjithë pjesë e Genk. …

Read More »

Ky është formacioni më i mirë me lojtarët e larguar nga Barcelona këtë verë

Barcelona ishte një nga skuadrat më aktive gjatë këtij afati kalimtar. Me Eric Abidal në krye, Barca mbylli një nga merkatot më të mira të klubit sa i përket viteve të fundit. Lojtarët e larguar barazuan shumën e shpenzuar për lojtarët e afruar. Kishte shumë lojtarë kualitativ që lanë skuadrën. …

Read More »

Ky do të jetë shpërblimi i Barcelonës për Rakiticin

Barcelona do ta shpërblejë Ivan Rakiticin pas vendimit për refuzimin e ofertës nga Paris Saint-Germain. Ivan Rakitic është optimist se do të nënshkruajë kontratë të re te Barcelona. Mesfushori kroat pret të shpërblehet nga klubi katalan pas refuzimit për transferim në Paris Saint-Germain, gjatë këtij afati kalimtar të verës. “Është …

Read More »

Yjet e Liverpool-it “përveshin mëngët” në guzhinë

Yjet e Liverpool-it “i kanë hyrë kuzhinës me kokë”, pasi kanë humbur lojën në seancën stërvitore të së mërkurës. Van Dijk, Keita, Robertson dhe Sturridge ishin skuadra humbëse, kështu që si dënim duhet të përgatisnin kek karrote për shokët e ekipit. Katërshja së bashku me Jones dhe trajnerin e fitness-it …

Read More »

Rregulli i çuditshëm i Emery, trajneri ndalon lëngjet e frutave tek Arsenal

Trajneri i Arsenal Unai Emery ka ndaluar skuadrën e tij të pijë lëngje frutash teksa vazhdon të bëjë ndryshime që kur u ul në stolin e Topçinjve në fillim të verës. Spanjolli zëvendësoi Wenger në maj, duke firmosur një kontratë trevjeçare nga e cila do të përfitojë 17 mln euro. …

Read More »

Presidenti Lyon, Aulas: Mariano nuk është lojtarii që kërkonte Perez

Pas rikthimit të Mariano Diaz tek Real Madrid-i, presidenti i klubit të Ligue 1, Lyon-it ka thënë se në bazë të çmimit që do të paguajnë “Los Blancos” për sulmuesin, Mariano nuk i përmbushë të gjithë kriteret që Florentino Perez kërkonte. Tarifa që duhet paguar për lojtarin është 30 milionë …

Read More »

Shorti i Champions League, Inter rrezikon “grupin e vdekjes”

Inter rrezikon një grup makthi me Real Madrid, Borussia Dortmund dhe Liverpool, teksa është në vazon e katërt të Champions League. Katër ekipet italiane do të mësojnë fatin e tyre të premten pasdite, me Juventus në vazon e parë dhe Roma me Napolin në vazon e dytë. Skuadrat italiane nuk …

Read More »