Platini: Nuk e kuptoj transferimin e Ronaldo-s tek Juventus

Michel Platini, i cilësuar si lojtari më i mirë i historisë i dalë nga Franca i cili ka qenë në krye të Uefa-s nga 2007 deri 2015, ka folur për gazetën e mirënjohur franceze L’Eqipe dhe ka rrëfyer se nuk e kupton pse Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madrid …

Read More »

Arsyeja pse Dani Alves ndryshoi numrin e fanellës

Ylli i Paris Saint-Germain Dani Alves ka ndryshuar numrin e skuadrës për sezonin e ri në nder të legjendës Braziliane dhe katër herë kampionit të botës Mario Zagallo. Mbrojtësi 35-vjeçar tani do të veshë nr. 13 në vend të nr. 32 që ka mbajtur sezonin e kaluar. Alves aktualisht është …

Read More »

Vardy: Në fushë jam një makth, ata më ofendojnë dhe unë…

Lamtumira nga kombëtarja nuk e kanë ndryshuar aspak Jamie Vardy. Sulmuesi i Leicester-it të ëndrrave ka lënë fanellën e “Tre Luanëve” tre vite pas debutimit të tij ndërkombëtar. Por nuk është një problem i madh, të paktën sipas tij. Në një intervistë për “The Guardian”, ai ka folur për veten …

Read More »

Zbulohet plani i Pogbas për transferimin te Barcelona

Zbulohet plani i Pogbas për transferimin te Barcelona Paul Pogba është i vendosur të largohet nga Manchester United. Ditët e fundit raportohet se “Djajtë e kuq” janë nën presion për të pranuar shitjen tek Barcelona. “Daily Express” ka njoftuar se mesfushori francez mund ta kërkojë transferimin në “Camp Nou”, nuk …

Read More »

Ky është problemii i Oblak në Atletico Madrid

Jan Oblak ka dyshime për vazhdimin e kontratës në Atletico Madrid. Jan Oblak nuk planifikon vazhdimin e kontratës në Atletico Madrid. “AS” shkruan se portierika hedhur në dyshim të ardhmen e tij te skuadra nga Wanda Metropolitano. Oblak ankohet në premtime të parealizuara nga klubi madrilen. Ai kërkon rritje të …

Read More »

Icardi zbulon titujt që dëshiron t’i fitojë në Inter

Mauro Icardi ka objektiva të mëdha për sezonin e ri në Inter. Mauro Icardi ka objektiva të mëdha te skuadra e Interit. Sulmuesi argjentinas ka thënë se dëshiron të luftojë për tre tituj me ekipin nga Milano. “Inter dëshiron të bëjë gjëra të mëdha”, deklaroi Icardi. “Duam të luftojë për …

Read More »

Man Utd – Martial, ndodh ajo që pak kush e kishte pritur

Anthony Martial ka ofertë për vazhdimin e kontratës në Manchester United. Man Utd kanë filluar bisedimet me Anthony Martial rreth kontratës së re në Old Trafford. “Sky Sports News” raporton se “Red Devils” kanë ofruar marrëveshje të re, për sulmuesin i cili erdhi në klub në vitin 2015. 22 vjeçari …

Read More »

Lamtumirë Liverpool!

Liverpool pret largimin e sulmuesit Divock Origi. Liverpool pret largimin e sulmuesit Divock Origi në ditët e fundit të afatit kalimtar të verës. “Liverpool Echo” raporton se Origi ka zgjuar interesim nga skuadra e Besiktasit. Origi nuk zë vend në planet e menaxherit Jurgen Klopp për sezonin e ri andaj …

Read More »

Schick: Këta janë dy futbollistët më të fortë nga Milan

Patrick Schick ka ftuar ekipin e tij të ketë kujdes nga “Rossonerët”. Dy ditë para ndeshjes së madhe ndaj Milanit, sulmuesi i Milanit, Patrick Schick ka ftuar ekipin e tij të ketë kujdes nga “Rossonerët”. Ai po ashtu ka identifikuar dy prej futbollistëve më të rrezikshëm të ekipit të Milanos. …

Read More »

Pa të, Mourinho duket i humbur, i izoluar dhe nervoz

Jose Mourinho ka qenë mentori i disa trajnerëve të famshëm tashmë; Brendan Rodgers, Aitor Karanka dhe Andre Villas-Boas ndër tyre. Por gjithmonë ka insistuar se asistenti i tij i fundit Rui Faria është mbi të tjerët. “Nëse një ditë do të më duhet të flas për dishepujt, i vërteti është …

Read More »