Home / SPORT / PSG, trajnerii Tuchel: Do të bëjmë 2 blerje deri në mbylljen e merkatos

PSG, trajnerii Tuchel: Do të bëjmë 2 blerje deri në mbylljen e merkatos

31 gushti është afati i fundit i transferimeve në merkaton e verës në disa prej kampionateve më të mëdha në Europë, ndaj skuadrat janë duke kryer manovrat e fundit në afrimin apo shitjen e lojtarëve. Një nga ekipet që po lëviz shumë orët e fundit në merkato është Paris Saint Germain.

Trajneri i ekipit, Thomas Tuchel, ka konfirmuar se deri në orën 24:00, kur mbyllet merkato, te skuadra kampione e Francës do të vijnë 2 lojtarë të tjera, duke përmendur edhe emrat e tyre.

I pari është sulmuesi i Stoke City, 29-vjeçari Eric Choupo Moting, 30 ndeshje e 5 gola sezonin e kaluar në Premier League. Ky transferim kishte kohë që ishte përfolur, por nuk po përfundonte, por duket se gjithçka është zgjidhur dhe lojtari do të kalojë në League 1 sezonin 2018-2019.

I dyti është mesfushori i krahut të majtë i ekipit të Bayern Mynih, Juan Bernat. 25-vjeçari spanjoll, që prej 4 sezonesh luan në Bundesligë (75 ndeshje e 3 gola për bavarezët), do të transferohet te PSG sezonin e ri.

About admin

Check Also

Calhanoglu: Këta të dy ishin ata që na duheshin…

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për “Milan TV”, ku mbi të gjitha ka thurur …