Home / SHOWBIZZ / Spice Girls rinisin turneun muzikor
Jennifer Saunders (top left) and Judy Craymer (top right) pose with the Spice Girls (from left to right) Melanie Brown (Mel B), Melanie Chisholm (Mel C), Geri Halliwell, Emma Bunton and Victoria Beckham during a photocall at the St Pancras Renaissance Hotel in London to launch Viva Forever, a musical featuring songs from the Spice Girls, which will opens at the Piccadilly Theatre on the 11th December 2012.

Spice Girls rinisin turneun muzikor

Grupi legjendar britanik, Spice Girls do të ribashkohen pas një dekade të ndarjes.

Bendi ka bërë të ditur se do të nisin një turne me koncerte anembanë Britanisë së Madhe, ku më vonë do të performojnë edhe për publikun amerikan.

Megjithatë, bëhet e ditur se vajzave nuk do t’iu bashkohet Victoria Beckham, e cila sërish ka refuzuar të jetë pjesë e grupit.

Katër anëtaret e tjera të grupit të famshëm Melanie Brown, Emma Bunton, Geri Horner dhe Melanie Chisholm kanë paralajmëruar se në ditët në vijim do të zbulojnë detaje të turneut të ribashkimit.

Emma Bunton tha në emisionin e mëngjesit Heart Radio se grupi do të tregojë detaje përmes rrjeteve sociale.

“Jam shumë e emocionuar, do jetë brilante”, tha shkurtimisht këngëtarja angleze.

Post navigation

About admin